Прес-центр

"Дитячий cвіт" запрошує дітей в подорожі в часі та просторі до музею Ханенків

12.01.11

Вже недноразово фонд «Дитячий світ» організовував для дітей екскурсії в музеї Києва. Зокрема у вересні 2011 р. дітлахи були гостями Музею телебачення, звідки винесли багато нових вражень про розвиток кінематографа.

Новапрограма, що пропонується для дітей від найменших і до 12 років, не залишить байдужим жодного відвідувача. Адже тепер подорожі в часі та просторі – то не лише вигадка. Діти та дорослі можуть переконатися в цьому, прийнявши участь у театралізованих екскурсіях проекту «Живий Музей – Театр», що проходять у залах експозиції «Східна колекція» Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Юні відвідувачі в супроводі прекрасної Шахерезади та безстрашного Синдбада зможуть в одну мить опинитися в середньовічному Ірані, Туркестані, Китаї або Японії.

Виставлені в залах шедеври живопису, скульптури, декоративного мистецтва були свідками неймовірних подій, вони пам’ятають чимало давніх казок і можуть допомогти створювати нові. Разом із акторами і співробітниками музею діти зможуть відчути магію традиційної культури народів Сходу.

Працівники музею радо зустрінуть дітей 7-го, 10-го та 11-го грудня об 11:00 за адресою м.Київ, вул.Терещенківська, 15-17. Вистава триватиме близько 1 години. Групу супроводжуватиме один із виховників-волонтерів Фонду.

Нагадуємо, що традиційно участь в екскурсії для дітей безкоштовна. Зазначений захід проходить у рамках Програми розвитку творчих і пізнавальних здібностей дітей ВБФ «Дитячий світ». Записатись на екскурсію, а також отримати додаткову інформацію Ви можете в Зої Бургонської за тел. 050 3321222, 044 4810949 (внутр.5797), або електронною поштою dyvosvitchief@ukr.net. Для запису вкажіть:

- прізвище, імя та по-батькові дитини
- дату народження та вік дитини
- ПІБ одного з батьків
- контактні телефони та ел.пошту батьків.

Довідкова інформація про музей:
В одному з центральних кварталів Києва, на вул. Терещенківській, розташований Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, тривалий час знаний як Київський музей західного та східного мистецтва. Він є найбільшою скарбницею світового мистецтва в Україні, а унікальні зібрання та окремі пам’ятки забезпечили музею визнання далеко за межами країни.

Основою колекції стало приватне зібрання видатних українських меценатів кінця 19 – початку 20 століть Богдана Івановича та Варвари Николівни Ханенків. Протягом кількох десятиліть вони формували свою колекцію, яка, без сумніву, стала проявом особистого смаку власників. Богдан Іванович і Варвара Николівна належали до тієї когорти збирачів, які були захищені від сторонніх впливів. Збирали те, що відповідало їхнім поглядам і відчуттям, але ніколи – зі снобізму. Вже на початку 20 століття колекція була високо поцінована в середовищі знавців і визнана кращою серед нових приватних збірок того часу. Своє враження від музею Ханенків лишив авторитетний краєзнавець і художник Георгій Лукомський. Добре обізнаний із приватними колекціями тогочасної Росії, він стверджував: «По характеру, а также по шедеврам музей выдерживает сравнение с самыми большими коллекциями Дурново, Утеман, Олив, князя Шереметьева, княгини Шуваловой, князя Бобринского, Хитрово и Боткина. Это самая большая и самая ценная художественная коллекция в Украине».

Періодичні видання початку 20 століття засвідчують участь творів із колекції Ханенків на виставках у Києві, Петрограді та Москві, переважно благодійних. І нині Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків є свідченням видатних заслуг його засновників у колекціонерській та музейній справі.

Повернутися до розділу