26 травня 2012 року благодійний фонд «Дитячий світ» організував для дітей-сиріт захоплюючу подорож до парку «Київська Русь». Під час екскурсії її учасники мали змогу відсвяткувати 1530-річчя древнього Києва. Вони дізналися, як засновувалося це славне місто, відчули себе справжніми лицарями та принцесами, побували у старовинних замках та отримали казкове задоволення.
У парку в цей день відтворювалися реальні події, «ожили» знакові події з історії розвитку Києва. Діти побували в древньому місті і подивилися шоу-парад різнобарвних прапорів з символікою нашої держави від часів княжої доби до сьогодення. Кульмінацією дійства став чемпіонат України з середньовічного історичного фехтування «Поклик героїв», де діти побачили, як на арені зійшлися найкращі бійці клубів фехтування з усіх куточків країни у поєдинках один на один та стали свідками надзвичайно видовищних масових боїв. На дітей чекали особливо екстремальні змагання професіоналів із бою на мечах, вони мали змогу взяти участь у театралізованому святі: перевдягнулися у воїнів та потримали справжню зброю, позмагалися у володінні середньовічною зброєю з мешканцями стародавнього Києва, постріляли з лука в середньовічному тирі, пограли на дитячому майданчику, погодували тварин в звіринці, скуштували страви, приготовлені за рецептами часів існування давнього Київського князівства.
Це був чудовий шанс для дітей відчути себе частинкою світу історії у парку «Київська Русь» та нагода гарно відпочити напередодні святкування Дня Києва, сфотографуватися та дізнатися чимало цікавого про заснування Київської Русі.
Довідка про парк:
Проект «Парк Київська Русь» – Центр культури та історії древньої Русі – єдине і неповторне в історії людства відтворення та будівництво одного з найвідоміших і водночас найзагадковіших середньовічних міст Європи – стародавнього Києва V-XIII століть, столиці найвеличнішої середньовічної імперії Київська Русь у розмірах його історичного центру, відомого як Дитинець (Кремль) Києва або Град Володимира. Відтворена не просто атмосфера Київської Русі, відтворений архітектурний образ центру в повному обсязі, в реальному масштабі. На території відродженого Дитинця-Кремля Києва збудовані будинки й споруди V-XIII століть, а саме: кріпосна стіна, Десятинна церква, Федорівський і Янчин монастирі, палаци Аскольда, князя Володимира і княгині Ольги, Ротонда, Гридниця, Софіївські, Михайлівські та Подільські ворота та інші споруди, що відображають життя та побут середньовічних киян.