Юні черкащани стали ілюстраторами «Кобзаря». Більше двох десятків їхніх малюнків із-поміж півтисячі конкурсних робіт обирали ще минулоріч. А вже готове, якісне та яскраве, ексклюзивне видання презентували напередодні ювілею Тараса Шевченка. Сторінки новодруку вже гортала Марія Гаврилян.
Восьмирічна Катя Пономаренко пишається, що саме її малюнок обрали для ілюстрації Шевченківської «Катерини» в новому «Кобзарі». Рік тому саме цю поезію вирішила відтворити фарбами і подати на конкурс.
Катерина Пономаренко, учасниця конкурсу: «Мені дуже сподобалося, бо це по-українському».
Окрім Катиного малюнка, до нового видання «Кобзаря» потрапило ще 23. Теж намальованих дітлахами із Черкаської області. Витвір 10-річної Маші Ушакової прикрасив цілий розворот. Надихалася дівчинка віршем «Сон».
Марія Ушакова, учасниця конкурсу: «Я коли вибирала який вірш проілюструвати, то цей мені дуже сподобався і надихнув намалювати цю ілюстрацію».
Ідею створити унікальний «Кобзар» ще торік ініціювала почесний президент «Азоту» Валентина Жуковська. Вона очолює благодійний фонд «Дитячий світ».
Валентина Жуковська, почесний президент ПАТ «Азот»: «У нас на конкурсі було більше 500 малюнків дітей із усієї України. Але переважно тут є малюнки дітей Черкас, бо як же ж не дітям, які народилися на батьківщині Шевченка, не долучитися до створення такого «Кобзаря».
Найважче було журі. Участь у відборі взяли діти з усієї України. З півтисячі конкурсних робіт – обрати треба було всього кілька десятків найкращих. Але результатом, говорить голова журі, задоволені лишилися всі.
Ольга Гладун, директор Черкаського художнього музею: «Ми бачимо чисту, як говорять у дизайні, книгу. Це поєднання щирості, любові, незайманості, проникливості творчості наших черкаських дітей».
У нагороду кожен, хто долучився до створення нового «Кобзаря», отримав ексклюзивне видання в дарунок. Книга вже розійшлася по всій Україні. Примірники є навіть у президентській бібліотеці та у Верховній Раді.