Про нас

Історія фонду

Всеукраїнський благодійний фонд “Дитячий світ” був заснований у листопаді 2005 року для реалізації програм підтримки дитячої медицини. Сьогодні він входить у двадцятку найбільш знаних і авторитетних благодійних фондів України, є членом Українського Форуму благодійників та Інституту професійного фандрайзингу.

У червні 2006 року стартувала перша благодійна програма “Допоможемо дітям разом”, ціллю якої було придбання реанімобіля для Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров‘я. За результатами програми за півроку було зібрано більше 400 000 грн., ще стільки ж надав банк «Надра». 25 січня 2007 р. Фонд передав реанімобіль Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.

29 травня 2007 року між Міністерством охорони здоров’я України, банком «Надра» і фондом «Дитячий світ» підписано тристоронній Меморандум «Здорові діти у щасливій країні» про співпрацю з метою зниження дитячої смертності. В рамках проекту у 23 областях пройшла Всеукраїнська благодійна акція «Квітка життя». У заході взяли участь понад 10 тис. волонтерів із 40 громадських організацій. А 8 серпня 2007 року до Меморандуму приєдналося Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту. 28 серпня 2007 року реанімаційному відділенню Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні передано перший комплект медичного обладнання.

Загалом у рамках програми «Здорові діти у щасливій країні» було проведено понад 30 благодійних акцій:

  • Акція “Допоможемо дітям разом” (2007-2008 рр., за підтримки ГК “Фоззі груп”) – збір коштів волонтерами у супермаркетах “Сільпо” у 18 областях України);
  • Акція “Тепло твого серця” (2006 р., збір коштів волонтерами у відділеннях Банку «Надра»);
  • Акція “Квітка життя” (2006-2008 рр., спільно із 40 партнерськими громадськими організаціями – збір коштів волонтерами на вулицях 40 міст);
  • Акція “Подивись дитині в очі” (2007 р., за підтримки ГК “Фокстрот” – проведення вуличних фестивалів у Києві із виступами талановитих дітей і збором коштів; у акції взяли участь понад 5 тис. киян та гостей міста);
  • Акція “Благодійна листівка” (2007-2013 рр. — поширення благодійних листівок на Новий рік, Різдво і Великдень серед громадян та бізнес-компаній);
  • Акція “Передай на 5 гривень більше” (2008 р. – збір коштів на робочому місці серед співробітників банку “Надра”, до програми залучились понад 8 тис. співробітників);
  • Конкурс грантових проектів серед громадських організацій та ініціативних груп на проведення регіональних кампаній зі збору коштів на придбання медичного обладнання для обласних дитячих лікарень;
  • Акція “Лист про допомогу” (2006- 2008 рр., – письмові звернення із проханням зробити благодійний внесок для придбання медичного обладнання);
  • Акція “Врятуймо немовлят” (2008 р., спільно з журналом “Единственная” – збір коштів серед читачів, розміщення на його сторінках реальних історій про врятування життя немовлят, які народилися із критично малою вагою тіла);
  • Оснащення мережі банкоматів Банку «Надра» інтерфейсом із можливістю відрахування благодійних пожертв через кредитні картки та інші акції.

В межаїх програми «Здорові діти у щасливій країні» зібрано понад 11,5 млн. грн., придбано і передано Науково-практичному медичному центру дитячої кардіології і кардіохірургії кардіо-реанімобіль, передано комплекти медичного обладнання до реанімаційних відділень 13 обласних дитячих лікарень та обладнано необхідним обладнанням Центр реабілітації дітей, хворих на ДЦП Черкаської обласної дитячої лікарні. Програма отримала і громадське визнання – на III Національному фестивалі соціальної реклами вона зайняла почесне ІІ місце у номінації «Комплексні комунікаційні соціальні проекти».

З моменту свого заснування ВБФ «Дитячий світ» опікується розвитком волонтерства. Ще у 2007 р.оці він надав спеціальний приз переможцю Національного конкурсу «Волонтер року» за значний особистий внесок у справу виховання дітей та молоді.

Протягом 2007-2011 р.р. фонд разом із Українським форумом благодійників, Центром філантропії та Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» виступав співзасновником та організатором Національного конкурсу «Благодійник року». До Наглядової ради конкурсу увійшли Народний артист України Богдан Ступка, лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка, олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Стелла Захарова, телеведучий Андрій Куликов, Народна артистка України Марія Бурмака, письменники й видавці Віталій та Дмитро Капранови, письменниця Оксана Забужко, видавець Іван Малкович та інші. Президент ВБФ “Дитячий світ” Сергій Летенко у 2007- 2009 роках очолював Оргкомітет, а у 2010-2011 р.р. – Журі конкурсу.

У конкурсі взяли участь більше 300 фізичних та юридичних осіб, які проводили комплексні благодійні програми. Переможцями ставали компанії “AVON”, “Кока-Кола», «Макдональдс”, “Intel”, ГК “Фокстрот”, “Nemiroff”, ГК “Ніко”, благодійні фонди “Карітас України”, “Крона”, “Фонд О.Фельдмана”, “Центр соціальних програм РУСАЛ в Україні”, МДЦ “Артек”, лікар Ольга Богомолець та ін. Церемонії нагородження у різні роки проходили у студії Першого Національного телеканалу, театрі “Сузір`я”, Софії Київської, Національного музею зарубіжного мистецтва і музеї «Мистецький арсенал» за участі політиків, міністрів, діячів культури, бізнесменів, та відомих благодійників.

Від початку свого створення ВБФ “Дитячий світ” проводить Програму шефської допомоги дитячому будинку «Ясний», Науково-практичному медичному Центру дитячої кардіології і кардіохірургії, інтернатам та дитячим будинкам. Ця програма розпочалася зі співпраці із київською школою-інтернатом № 3 для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2008 р. програму було поширено на 25 дитячих будинків та інтернатів по всій Україні.

У рамках програми проходять:

Допомога Центру дитячої кардіології та кардіохірургії (з 2006 року)
Обладнано і устатковано ігрову кімнату-їдальню та створено дитячий ігровий куточок. Щороку для дітей-пацієнтів проводяться заходи з нагоди Великодня, Нового року тощо. Протягом 2007-2008 рр. Спільно з кардіоцентром було проведено акцію “Здорові дитячі серця”, у рамках якої пройшли обстеження на предмет серцевих проблем понад 250 дітей. Співробітники фонду традиційно беруть активну участь у акціях, спрямованих на допомогу кардіоцентру, зокрема — у благодійному марафоні “Пробіг під каштанами”.

Програма розвитку творчих і пізнавальних здібностей дітей (з 2006 року)
Фонд спільно з Київською дитячою академією мистецтв випустив благодійну Великодню листівку із малюнком талановитої юної художниці. На кошти від продажу листівок придбано медичне обладнання для дитячих лікарень. Щороку, з 2006 р., Фонд проводить конкурси малюнків серед вихованців Київської дитячої Академії мистецтв. У ньому беруть участь митці віком від 7 до 16 років. Найкращі малюнки фонд друкує на листівках, плакатах та ін. У 2007 році спільно з журналом “Однокласник” та Міністерством у справах сім”ї, молоді і спорту проведено конкурс юних журналістів у двох напрямках (стаття і фоторепортаж). Церемонія нагородження переможців конкурсу відбулася в Українському Домі під час проведення Дня української книги. У конкурсі взяло участь понад 500 юних журналістів з усіх областей України, а також більше 1700 маленьких митців.

Акція “Розмалюй писанку” (з 2008 року)
Діти із інтернатів, дитбудинків і обласних дитячих лікарень у переддень Великодня під керівництвом досвідчених майстрів із писанкарства вчаться розмальовувати писанки. Учасники отримують у подарунок кошик із великодніми подарунками: паскою, яблуками, цукерками тощо. У 2008-2013 рр. у майстер-класах із писанкарства взяли участь понад 10 тис. дітей.

Програма технічної допомоги недержавним організаціям (з 2008 року)
Спільно із банком «Надра» Фонд надавав комплекти меблів, оргтехніки та різноманітної брендованої продукції некомерційним організаціям, які допомагають дітям, інвалідам, пенсіонерам та іншим соціально незахищеним верствам населення. У співпраці із Інститутом професійного фандрайзингу, Києво-Могилянською Академією та Українським католицьким університетом Фонд проводив тренінги з фандрайзингу та стратегічного розвитку для громадських організацій. У них взяло участь 750 представників неприбуткових громадських організацій, було надано підтримку 87 громадським організаціям з 17 областей України.

У 2008 році «Дитячий світ» провів збір коштів і надав допомогу багатодітним родинам, які постраждали від повені у Закарпатті. Було зібрано 42 тис. грн, фінансову допомогу у розмірі від 1 500 грн. до 3 500 грн. і подарунки (шкільне приладдя) отримали 24 багатодітних родини.

Акція “Подаруй радість дітям” (з 2009 року)
Акція охоплює 25 інтернатних закладів України. Волонтери збирають іграшки, книжки, одяг та інші дитячі речі і у переддень дня Св.Миколая передають їх у один із інтернатів чи дитячих будинків. Акцією вже охоплено понад 17 тис. дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Акція “Разом — у майбутнє” (2010-2011 роки)
Спільно із банком «Надра» проведено низку заходів щодо сприяння соціалізації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Акція передбачала відвідування співробітниками банку разом із дітьми-сиротами мистецьких та розважальних заходів; опікування підрозділами банку над конкретними дітьми-сиротами, що включало періодичне одноденне “стажування” підлітків у банку, надання їм матеріальної та нематеріальної допомоги, сприяння у вирішенні життєвих проблем тощо.

З 2010 року «Дитячий світ» проводить програму оздоровлення дітей — літні і зимові дитячі табори у Криму та Карпатах. Вони проводяться за скаутськими програмами, які Академія Педагогічних Наук України визнала найкращими для літнього дитячого таборування. У 2012 році у Черкасах у формі денного табору було проведено літню школу розвитку “Велика гра”, у якій взяли участь понад 1,5 тис. дітей. Спільно із базою відпочинку “Салі” у Криму готується програма літнього сімейного відпочинку багатодітних родин на Кримському півострові. У результаті проведення програми оздоровлення протягом 2010-2012 рр. у таборах відпочили близько 3 тис. дітей та їх батьків.

“Дитячий світ” підписав угоди про співпрацю у проведенні благодійних програм із Міністерством охорони здоров`я України та Міністерством у справах сім`ї, молоді і спорту. Програми фонду у різний час підтримали народні артисти України Марія Бурмака, Богдан Ступка, співаки Олег Скрипка, Світлана Лобода, спортсмени Лілія Подкопаєва, Стелла Захарова, письменники Оксана Забужко, брати Капранови, видавець Іван Малкович, журналіст Андрій Куликов, гурти «ТНМК», «SМS», «4 королі» та інші. Партнерами фонду у проведенні благодійних програм в різний час виступали компанії “Кока-Кола Україна”, “Фоззі груп” (мережа супермаркетів “Сільпо”), ГК “Фокстрот”, “Гештальт консалтинг груп”, ІА “Укрінформ”, ІА “ІнтерМедіа консалтинг”, МБФ “Відродження”, МБФ “Україна 3000”, фонд Лілії Подкопаєвої “Здоров`я поколінь”, Фонд волонтерів України, понад 50 громадських організацій і благодійних фондів, журнали “Единственная”, “Однокласник”, “Вулик” та ін. До своїх благодійних акцій фонд залучив більше 30 000 волонтерів.