Прес-центр

Черкаси хочуть зробити містом, дружнім до дитини (Вікка)

«Черкаси – місто, дружнє додитини». Саметаку ініціативу вже в найближчому майбутньому спільно з міжнародним дитячим фондом «ЮНІСЕФ» хоче реалізувати голова наглядової ради всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ» Валентина Жуковська. Першим кроком на цьому шляху став круглий стіл, на який запросили до тематичного діалогу активних черкащан і представників самого фонду «ЮНІСЕФ».

Більше трьох десятків черкащан зібралися за круглим столом заради важливої мети. Можновладці, педагоги, лікарі та правоохоронці хочуть зробити все можливе для того, аби дітям Черкас жилося краще. А тому вже в найближчому майбутньому планують приєднатися до ініціативи «Місто, дружнє додитини». У міжнародному дитячому фонді «ЮНІСЕФ» таке бажання Черкас підтримують. Утім наголошують: для цього є низка вимог.

Сергій Алещенко, представник «ЮНІСЕФ» в Україні: «Що таке місто, дружнє до дитини? Це, взагалі, така місцева система врядування, яка спрямована на захист прав дітей, тобто місцева влада проголошує своїм пріоритетом забезпечення прав наймолодших громадян висловлювати своє бачення, яким вони хочуть бачити своє місто, бути повноправним членом своєї родини».
Своє бачення стосовно приєднання Черкас до міст, дружніх до дитини, на круглому столі висловили представники всіх структур та організацій, які працюють із дітьми. Також спікери визначили і низку досягнень, які, на їхню думку, допоможуть місту якнайшвидше подолати цей шлях. Так, наприклад, увагу на позитивних тенденціях акцентували правоохоронці міста.

Василь Іржавський,начальник відділу кримінальної міліціїу справах дітей УМВС в Черкаській області: «У нас на сьогодні спад злочинності дитячої на 17,5%. Це, я вважаю, значна така цифра, якщо говорити за чисельністю, то 193 злочини проти 234 в тому році».

Голова наглядової ради всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ» Валентина Жуковська, яка стала ініціатором проведення круглого столу, також наголосила, що місто нині готове створювати максимально комфортні умови для повноцінного життя та виховання дітей.
Валентина Жуковська, голова наглядової ради всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ»: «У наших програмах є такі напрями, як програма «Пандус». Це – забезпечення дітей із обмеженими можливостями відвідування культурних заходів. Наша велика програма позашкільного виховання дітей, літній табір «Велика гра». Усі ці програми необхідні, і я впевнена, що після такого круглого столу люди, які переймаються проблемами дітей, знайдуть нові напрями цієї роботи».

Валентина Жуковська також відзначила: Черкаси готові виконати всі нормативні вимоги «ЮНІСЕФ» на шляху до сертифікації. Місто надалі буде активно об’єднувати зусилля всієї громади для того, аби покращити майбутнє дітей. Перші кроки для цього вже зроблені. За ініціативи всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ» у місті з’являються дитячі майданчики, проводять численні спортивні та культурні заходи, працюють програми підтримки обдарованих дітей і малюків із кризових родин і чимало інших проектів, які спрямовані забезпечити дітлахам їхнє неповторне, щасливе та яскраве дитинство.