Прес-центр

"Дитячий світ" підтримує розвиток українського скаутінгу

10.10.11

Благодійний фонд «Дитячий світ» виступив головним партнером Всеукраїнського форуму лідерів скаутських дитячих та молодіжних організацій, який відбувся 7-9 жовтня 2011 року у Києві. Участь у заході взяли 125 скаут-лідерів зі всієї України. На форумі відбулися активні дискусії щодо сучасних методів виховання молоді, а також подальшого сприяння ефективній діяльності центрів патріотичного виховання. Захід також підтримали Державна служба молоді та спорту України та Національна скаутська організація Данії.

Представники 21 регіону України з різних скаутських організацій зібралися у Києві для того, щоб визначитися з пріоритетними напрямками патріотичного виховання дітей та молоді України. Протягом трьох днів дорослі лідери працювали у робочих групах за п’ятьма основними напрямками: базові модулі програми Школи скаута; програма особистісного зростання – розробка виховної пропозиції скаутингу в Україні; структура Національної організації скаутів України та уніфікація її термінології; програма підготовки дорослих лідерів, які працюють зі скаутами 11-15 років; розвиток скаутських спеціалізацій.

У рамках форуму також відбулася фотовиставка «Український скаутінг – школа патріотизму». На ній були представлені фотографії із численних скаутських дитячих таборів різноманітного спрямування: водних і мандрівних, мистецьких та інших, а також із скаутських заходів.

Своїм досвідом організації скаутського руху із учасниками форуму поділились представники Національної скаутської організації Данії, які взяли участь у заході як представники Всесвітньої організації скаутського руху. Данські скаути розказали про систему мотивації і залучення дорослих волонтерів до занять із дітьми, структуру і виховні засади скаутів Данії.

Учасники форуму взяли участь у круглому столі з Народним депутатом України, Головою ВСМДГО «Український молодіжний форум» п.Андрієм Пінчуком. Питання, які підіймалися під час круглого столу були вкрай важливими: підтримка державою святкування у 2012 році 100-річчя українського скаутінгу, розвиток та законодавче підґрунтя проведення наметових дитячих таборів, створення центрів патріотичного виховання молоді тощо.

Президент ВБФ «Дитячий світ» Сергій Летенко привітав учасників форуму і побажав їм плідної роботи, зазначивши, що скаутський рух є найбільш успішною, масовою і популярною формою позашкільного виховання у світі, а його розвиток в Україні сприятиме вихованню української молоді на добрих громадян своєї країни, лідерів суспільства. Представники ВБФ «Дитячий світ» взяли активну участь у роботі форуму. Фонд вже багато років успішно співпрацює із українськими скаутами, які беруть активну участь у багатьох його заходах.

За словами організаторів, молодіжні програми патріотичного виховання, розроблені під час форуму, будуть використані у всіх регіонах України. Під час заходу стало зрозумілим, що провідники українського скаутського руху прикладуть максимум зусиль для виховання справжніх патріотів України, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації творчого потенціалу молодих громадян України.

Повернутися до розділу