Прес-центр

“Дитячий світ” спільно з пластунами запросив дітей на Свято весни

17.05.12

«Пластовий черевик» – таким було гасло цьогорічного свята Весни, яке провели пластуни (прим.: Пласт – Національна скаутська організація України) Києва за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ». У заході взяли участь понад 100 дітей із Києва і Київської області.

Свято Весни – це 3-4-денний табір, який пластуни проводять навесні, як правило, у травні. Його присвячено Святому Юрієві – опікуну світового скаутингу. Мета заходу – підготувати дітей до літнього таборування та дати змогу набути потрібних для цього практичних навичок.

Цього року понад 100 пластунів із Києва та Київської області з’їхалися до лісового масиву, що поблизу Боярки (Київська область). Одразу по приїзді учасники заходу почали розтаборування, тобто спорудження таборових споруд із природних матеріалів і лише за допомогою шнурів – без жодного цвяха (для цього використовуються виключно сухі рослини).

Першою постала висока красуня щогла – на ній вже незабаром замайорів синьо-жовтий прапор. Після цього були збудовані кухні для кожного куреня (столи, лавки, місця під вогнища тощо) і таборова брама – символічний вхід до табору. На галявині з’явилися понад п’ятдесят наметів – окремо хлоп’ячий і дівочий підтабори.

Після смачної вечері юнаки мали змогу посидіти біля вогника, а вночі на кожного чекало перше випробування – алярм (тривога), темою якого була перевірка готовності учасників до дій в екстремальних ситуаціях. Адже не розгубитися і швидко організуватися під час небезпеки – це одне із завдань, яким вчать дітей на Святі Весни. Після алярму відбулося складання пластової присяги на вірність Україні.

У суботу учасники мали все те, про що вони мріяли довгими зимовими вечорами, очікуючи на початок таборового сезону: і комплексні змагання на практичні вміння (розпалити вогнище за допомогою лише одного сірника, в’язати вузли і в’язання, вміти розпізнати сліди диких тварин, зорієнтуватися за картою і компасом тощо), спортивні та інтелектуальні змагання, конкурси на краще приготування обіду, купання у лісовому джерелі тощо. Призи і подарунки для переможців змагань надав благодійний фонд «Дитячий світ». Увечері на всіх чекала спільна ватра, коли всі збираються біля великого вогнища і лунають співи, відбувається спілкування з друзями, веселі ігри та спогади про пригоди таборового дня.

Після недільної Служби Божої табір було знято і організовано прибирання території – для того, щоб не залишити після себе жодного сміття, адже це є ще одним правилом пластування на природі. До Києва поверталися втомлені, але задоволені відпочинком, і радісні – адже на пластунів чекає ціле літо цікавого, пізнавального і веселого таборування, яке дозволить їм ставати сильними, красними, обережними і бистрими – такими, як у пластовому гаслі «СКОБ!», яким вже сто років українські пластуни вітають одне одного при зустрічі.

За словами президента ВБФ «Дитячий світ» Сергія Летенка, таке таборування на природі із програмою плекання розвитку лідерських якостей та життя у колективі має великий позитивний вплив на розвиток дітей та формування особистості, що є важливим чинником для виховання підростаючого покоління як відповідальних громадян своєї країни.

Повернутися до розділу