Прес-центр

Еко-акція "Зробимо Україну чистою!"

19.06.13

Фонд “Дитячий світ” разом з більш ніж 4 тисячами черкащан долучились до всеукраїнської еко-акції “Зробимо Україну чистою”.

20 квітня по всій Україні пройшла загальнодержавна акція «Зробимо Україну чистою!» Ця ініціатива реалізовується в рамках міжнародного проекту «Let’s Do It!». Вона втретє проходитиме в Україні і вже вдруге у Черкасах. І цього, і минулого року еко-акція відбувається за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Дитячий світ».

Кілька тисяч свідомих черкащан долучились до прибирання вулиць і облагороджування парків свого рідного міста. За задумом організаторів цього року в Черкасах акція пройшла зусиллями волонтерів, які представляли школи, вищі навчальні заклади, підприємства та громадські організації. Було обрано два основні майданчики для прибирання: парки Хіміків та Першотравневий. Також збірні колективи 10 шкіл та волонтерів працювали на довколишній території і дитячих майданчиках.

За словами організаторів акції, сутність проекту полягає не тільки в тому, щоб допомогти комунальним службам прибрати сміття. Головна мета – привчити людей (перш за все, молодше покоління), до думки про відповідальність власних дій та вчинків, ідей сталого розвитку й захисту екології. Давно відомо, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять.

Тож проект «Зробимо Україну чистою» – це не банальний суботник, який. Головний принцип – все ініціюється і організовується знизу, зусиллями самих учасників – громадських організацій, волонтерів, викладачів, батьків, дітей. Причому, навіть сутність самої акції обговорюється та узгоджується спільно. Зокрема цього року було обрано декілька ключових майданчиків для роботи. Насамперед це парк Хіміківв де висадили невеличку дитячу алею, упорядкували вхідну групу, відремонтували частину лавок тощо. Але найбільший обсяг зусиль зосередили у Першотравневому парку.

А завершилась акція напів-урочистим підведенням підсумків і невеличким святкуванням у парку Хіміків. Усі учасники мали змогу поспілкуватися, обмінятися думками, зробити фото на пам’ять, запланувати та обговорити наступні акції.

- Я пишаюсь тим, що у рамках нашої спільної акції «Зробимо Україну чистою» вийшло у результаті… більше 4 тисяч свідомих черкащан – справжніх європейців. Враховуючи такий ентузіазм людей та пропозиції ініціативної групи, ми зараз розробляємо декілька нових цікавих ініціатив, – поділилася враженнями Голова наглядової ради ВФБ «Дитячий світ» Валентина Жуковська. – Також я радію із активності найменших наших Черкащан. Дитяча алея, яку ми заклали у парку Хіміків, зростатиме разом із нашими дітьми, які весь час тепер будуть турбуватися про свої дерева та пишатися своєю працею. Також мені подобається, що половина із усіх учасників акції – діти, від 3 до 9 класів. Такі Черкащани вже не будуть смітити на вулиці, вони розуміють ціну своїй роботі та естетичну красу прибраних шкільних подвір’їв, парків.

Загалом до екологічної акції долучились педагоги, учні та батьк 9 черкаських шкіл: № 2, 3, 5, 9, 10, 13, 18, 20, 33. А також: ЧДТУ, Черкаський інститут банківської справи, Черкаський державний бізнес-коледж, Цивільно-правовий ліцей, Черкаський комерційний технікум, Третя міська лікарня міста, Черкаський міський центр зайнятості, ПАТ АЗОТ, Банк Надра, ТОВ Ходак, ПП Гладкий, Жіночий фітнес-клуб “Fit curves”, Всеукраїнська мережа ЛЖВ, ЧБО “Від серця до серця”, Спілка батьків дітей інвалідів, Громадська організація “КЄШЕР”, ОСББ “Каскад-53”, КСН “Калиновий”, Придніпровська рада ветеранів, Спілка ветеранів Афганістану та багато інших мешканців міста. В останній день приєднувалися цілі організації, підприємства та окремі громадяни. Так, на набережній, біля річкового порту, організація йогів висадила 56 дерев. Серед них був також присутній 66 річний журналіст та блогер Стів із Бостона. Він відзначив, що українці – дуже чуйні люди і він із вдячністю взяв участь у акції.

Повернутися до розділу