Прес-центр

Фестиваль "Шлях до Тараса"

19.06.13

З нагоди 199-ї річниці від дня народження Шевченка Фонд “Дитячий світ” ініціював мистецький фестиваль “Шлях до Тараса”. Метою фестивалю є популяризація спадщини Тараса Шевченка серед дітей та молоді, а також пошук нового бачення творчості великого українського поета.

У черкаському палаці культури “Дружба народів”, який став головним майданчиком фестивалю, було проведено низку культурно-мистецьких подій: музично-пісенний фестиваль “Шлях до Тараса”, художній конкурс дитячого малюнку “Кобзарева криниця”, літературно-музичну виставу чоловічої хорової капели імені Ревуцького “Гайдамаки”.

Кульмінацією подій стали фінальні змагання юних інтелектуалів-знавців творчості Шевченка у фіналі міжшкільного брейн-рингу “І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь” та рок концерт “Шевченко – це модно”. Роботи переможців стануть ілюстраціями подарункового видання «Кобзаря» до 200-літнього ювілею поета.

Ще майже 500 дітей з усіх куточків України стали учасниками урочистого гала-концерту. На головній сцені Черкас виступили визнані дитячі колективи з різних міст і областей, а також юні артисти не лише з Черкащини, а й з інших регіонів України: Чернівецької, Донецької, Рівненської, Луганської, Сумської областей. Своє бачення творчості Тараса Шевченка демонстрували в різних номінаціях: вокально-інструментальні ансамблі, солісти, і аматори сцени. Вітали і нагороджували дипломантів та переможців фестивалю голова оргкомітету фестивалю, голова Наглядової Ради ВБФ «Дитячий світ» Валентина Жуковська, голова журі фестивалю заслужена артистка України Олена Варич, і майстер художнього слова, заслужена артистка України Тамара Власенко.

Репертуар гала-концерту і перелік дипломантів та переможців були сформовані за результатами відбірних турів-прослуховувань, які проводилися 23 і 25 лютого. Загалом до участі у фестивалі було подано 178 заявок.

На думку голови оргкомітету фестивалю Валентини Жуковської, такі заходи об’єднують людей і дають можливість талановитим дітям продемонструвати свій творчий доробок і любов до творчості Тараса Шевченка. Цьогорічний фестиваль – репетиція року наступного, коли Черкаси стануть справнім епіцентром святкувань 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка.

Валентина Жуковська відзначила: «Наша Програма Шевченківських днів «Шлях до Тараса» – це намагання заново актуалізувати Шевченка. Ми робили все для того, щоб учасники усіх наших заходів відкривали для себе нового Шевченка, можливо неочікуваного, але завжди актуального. Я цілком згода з Богданом Ступкою, світла йому пам’ять, який казав, що коли ми вішаємо портрет Шевченка на стіну, то забуваємо його творчість. Саме тому, ми залучили до нашої програми насамперед дітей, чиї погляди завжди чисті та відкриті. І я пишаюся тим, що у нас це вийшло. Фестиваль вже сьогодні за географією має статус всеукраїнського. Наступного ж року, переконана, він матиме загальнодержавну підтримку».

Ініціатива Фонду “Дитячий світ” отримала схвальний відгук Міністерства освіти і науки України, до їх реалізації долучилися обласні управління освіти та культури, Черкаський обласний художній музей та шкільні заклади області.

Повернутися до розділу