Прес-центр

“Потрібно радіти життю, бо життя – це вже щастя”, – черкаська “Діана Гурцкая” Таня Батуріна

Половину свого життя вона прожила майже в темряві, проте сама аж світиться. Від того, що має друзів, кохання та мрію – стати артисткою. Тендітна білявка рухається обережно, на питання відповідає зважено й легко, а мислить позитивно. Її очі за сонцеахисними окулярами бачать лише на 10%, проте зрозуміло, що вони в неї добрі. Зустріч із людиною, гірка доля якої не змінила смаку до життя. Адже воно – це вже щастя, переконана випускниця музичного училища, співачка Тетяна Батуріна.

21-річна Тетяна Батуріна народилася в Жашкові, та все життя прожила в Черкасах. З самого дитинства вона знала, що буде артисткою.

- Це найвищий ступінь щастя, адже на сцені відчуваєш віддачу глядачів, – зізнається Тетяна.

У її родині не було музикантів чи співаків, хіба що двоюрідний дід-скрипаль. Дівчина відчула, що сцена – її стихія в 1-му класі. Тоді, пригадує Таня, без особливої підготовки взяла участь у обласному конкурсі “Святий Миколай”, в якому посіла перше місце. До цього школярка співала лише на уроках музики разом з іншими дітьми.

Так, у 9 років Таня знайшла себе, та втратила зір і батька. Останній пропав безвісти, а в кінці 1-го класу зір дівчинки почав раптово знижуватися. Всього за два місяці дитина майже осліпла. Безліч обстежень і припущень лікарів, звернення до нетрадиційної медицини, поїздки до столичних фахівців, підтримуюча терапія зір Тані не повернули. Останній діагноз – пігментна дистрофія сітківки ока. Це відшарування сітківки, яке не відновлюється. Лікарі не знають, як допомогти Тані, проте вона вірить, що колись знову бачитиме, як у дитинстві.

Попри вади зору, по тому в житті дівчини були заняття у вокальному ансамблі “Віа”, безліч пісенних конкурсів, фестивалів та свят. Усюди лунала її пісня. Тетяна шанує популярну естрадну та джазову музику. Серед улюблених хітів – “Чистые пруды” Ігоря Талькова та “Синя вічність” Мусліма Магомаєва.

Серед перемог – обласний конкурс “Пісенні вітрила”, “Соняшникові промені” та інші.

Нещодавно Таня Батуріна презентувала свій талант на Дні міста. Запросив її до участі в святковій програмі БФ “Дитячий світ”, головою правління якого є Валентина Жуковська.

- Мене на фестивалі “Материнська любов” помітила Тамара Борисова з фонду “Дитячий світ”, тепер вони мені допомагають вступити до Київського інституту музики ім. Р. Глієра, – каже Таня. – Я планую потрапити на безкоштовне навчання.

Адже саме в цьому закладі та ще естрадно-церковій академії є спеціальність Тані.

- Якби мною зайнявся продюсер, це було б дійсненням мого мегабажання, та я навіть не знаю, де його шукати, – зазначає співачка.

Дівчина вже двічі їздила на шоу “Україна має талант” три роки тому. Та прослуховували її чомусь не зіркові судді. Нині Таня планує спробувати себе в проекті “Голос країни”.

- Потрібно радіти життю, адже життя – це вже щастя. Втрата близьких чи їх смерть значно страшніші, – міркує Тетяна. – Я навіть не знаю, як би я жила зі 100%-им зором. Чи зрозуміла б те, що зрозуміла в житті.

Дівчина вдячна долі за те, що вона має вірних друзів та справжнє кохання. Через поганий зір у Тані “гостра” інтуїція. Каже, погляди людей та їхні думки відчуває з відстані 10 метрів.

- Я завжди знаю, чи мені говорити з тією чи іншою людиною, чи варто йти за нею, – говорить Таня.

Ці відчуття неабияк допомагають дівчині в житті. Адже мама дівчини весь час важко працює, тож, попри свою інвалідність, Таня дуже самостійна. Навіть у поліклініці сама справляється. Хочеться вірити, що нині вже настав час для помічників дівчини. І хто знає, може на Черкащині з’явиться друга Діана Гурцкая.

Марія МАЛИНОВСЬКА, Про все