Прес-центр

Школярі розшукували у Черкасах зашифровані історичні місця

День міста подарував його жителям та гостям незабутні враження свята, радості, яскравих емоцій і вражень, а ще – запальних танців, конкурсів та веселощів. Усе це мали змогу побачити і відчути всі, хто завітав на площу біля Палацу культури «Дружба народів», де стартував історико-культурний квест «Моє місто», ініційований фондом “Дитячий світ”.

Але перш ніж на площі розгорнулись виступи учасників, кожен охочий мав змогу привітати зі сцени рідне місто з 727-річчям. Такою можливістю, до речі, скористались не лише дорослі, але й юні черкасці.

Після цього на площі стартував історико-культурний квест «Моє місто» серед школярів. Узяти участь у цьому заході зголосилось 16 команд з різних шкіл міста.

За умовами конкурсу кожна команда отримала конверт із завданням – розшукати у Черкасах певне історичне місце. Але яке саме – не вказувалось. Лише наводились цікаві історико-культурні факти, за якими школярі мали з’ясувати – про яке конкретно місце чи споруду йдеться та де воно знаходиться. На пошуки дається день і вже у неділю, 2 червня, стане відомо, хто і як впорався із завданням, та визначено переможців.

Ініціатором такого освітнього з життя рідного міста квесту виступив благодійний фонд «Дитячий світ» та особисто його голова, почесний президент ПАТ «Азот» Валентина Жуковська.

За її словами, важливо, щоб юні черкасці знали історичну та культурну спадщину міста, де вони народились і ростуть. Адже минуть роки і згодом, маючи вже власні родини, їм буде що розповісти про рідне місто своїм дітям.

– Вважаю, що такі квести надзвичайно потрібні. Оскільки дають змогу у цікавій, легкій, ігровій формі познайомити дітей з важливими історико-культурними місцями Черкас. А також допомагають їм поглянути на перший погляд на звичні та знайомі об’єкти – іншими очами, – відзначила Валентина Борисівна.

А от шквал запальних емоцій та веселощів подарувало того дня усім присутнім на площі «Дружба народів» спортивно-родинне свято «Спортивні та смішні». Впродовж кількох годин черкасців та гостей нашого міста розважали дитячі та юнацькі творчі колективи Черкас. Крім того, відбувались конкурси та змагання, до участі у яких запрошували присутніх глядачів. Звісно, найактивнішими виявились діти та молодь, які довели, що у Черкас – є майбутнє. А ще – спритність, витримка та майстерність, що й продемонстрували під час численних конкурсів юні черкасці.

Джерело: Прочерк