Прес-центр

Тренінг для школярів у Черкасах провів фахівець з Індії

26.02.13

Протягом січня-лютого Всеукраїнський Благодійний Фонд «Дитячий світ» у партнерстві із міжнародною фундацією «Art of living» у рамках проекту «Школа без агресії» по всій Україні – від Херсона до Ужгорода – провів ряд тренінгів для дітей. Їх мета – зниження рівня асоціальної поведінки серед підлітків шкільного віку.

Сертифіковані тренери допомагали дітям із дитячих будинків та шкіл знизити рівень стресу танавчитися контролювати негативні емоції. Останній із тренінгів пройшов у м.Черкаси. У ньому взяли участь 150 школярів. Тренер з Індії у ігровій формі вчив блокувати негативні емоції, концентрувати увагу і навіть трішечки медитувати. Крім того, з дітьми обігрувались різні ситуації, після яких вони будуть розуміти, як потрібно себе поводити за тих чи інших обставин.

У тренерів та учасників заходу взяли інтерв’ю журналісти інтернет-видання «Про все». Саши Кумар (Індія), іструктор «Art of living»: «Мета мого сьогоднішнього візиту – допомогти дітям пережити стрес, оскільки в житті у кожного є безліч стресових ситуацій. Саме за допомогою цих технік, які ми сьогодні демонстрували, діти можуть звільнитися від стресу набагато швидше. Якщо говорити про дітей, то вони приязні за своєю природою, вороже ставитися до оточення вони можуть лише тоді, коли переживають стрес. За допомогою практик і дихальних технік діти легко звільняються від стресу і повертаються у свій звичний природній стан».

Під час тренінгу учні із задоволенням повторювали рухи та виконували вправи за тренерами, грали в “антистрес” та запам’ятовували корисні поради. Таке заняття допомогло малюкам поповнити свій запас позитиву та дійсно розслабитися. «Я вперше беру участь у такому тренінгу. Мені було дуже цікаво побачити іноземця, який може навчити нас чомусь новому і корисному. Цей тренінг мені дуже сподобався, оскільки я дізналася багато цікавих вправ та рухів, які в майбутньому допоможуть мені контролювати себе у важкі хвилини, під час стресових ситуацій. А найголовніше, що таке навчання проходило в ігровій формі, – поділилася враженнями Даяна Лонська, учениця 5 класу.

Благодійний Фонд «Дитячий світ» реалізовує програму «Школа без агресії» з 2010 року. Лише протягом останнього року у тренінгах взяли участь більше 1 000 дітей Херсонської, Закарпатської, Черкаської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької та інших областей. Міжнародна фундація «Art of living» проводить подібні програми у більш ніж 150 країнах світу і отримує багато позитивних відгуків.

«Школа без агресії» – це проект, який є важливим з огляду на вплив на наших дітей сучасного кіно і телебачення, у яких часто культивуються жорстокість і асоціальна поведінка. Ми вважаємо, що притаманні кожній людині доброту і моральні цінності необхідно підтримати методиками самоконтролю, що дасть в руки дітей ефективні інструменти для самовиховання. Це важливий для нашого фонду проект, яким ми намагаємося плекати у нашому суспільстві добро», – зазначив президент ВБФ «Дитячий світ» Сергій Летенко.

Повернутися до розділу