Прес-центр

У "Різдвяній подорожі" з "Дитячим світом" побували більше 40 дітей

16.01.13

У січні Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячий світ» провів у Карпатах дитячий оздоровчий табір. Його часниками стали 44 дитини із Києва, Донецької, Чернігівської, Черкаської, Сумської, Луганської та Дніпропетровської областей. До табору було запрошено дітей із малозабезпечених родин та напів-сиріт. В кінці лютого серед учасників табору фонд провів конкурс творів, під час якого діти поділилися своїми враженнями від зимового відпочинку. Нещодавно було підведено результати конкурсу.

Найбільше дітей вразила природа Карпат – величні гори зі сніговими шапками, швидкі гірські річки і водоспади. Діти мали можливість близько познайомитись із карпатською флорою і фауною, адже під час табору вони їздили на екскурсію до знаменитого Сколівського водоспаду, який по праву вважається одним із найкрасивіших водоспадів Європи, мандрували по Карпатах пішки, також мали кінну мандрівку.

Майже щодня діти виїжджали на гірськолижну базу «Плай», де вчилися кататися на лижах під керівництвом професійних інструкторів. Якщо на початку табору впевнено на лижах могли стояти лише одиниці, то під кінець каталися вже практично всі. Також таборяни здійснили одноденний похід по Карпатах, мандрівку в гори на запряжених кіньми санях, провели безліч змагань, ігор та забав на природі.

Ще діти здійснили одноденну екскурсію до Львова, де покаталися на казковому «Чудо-бусі» і дізналися про найцікавіші історичні місця міста, побували на знаменитій львівській Ратуші, старовинних костелах, побачили численні пам’ятники та побували у музеї зброї «Арсенал», в експозиції якого представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу.

Найяскравішою подією табору, безумовно, був святковий бал. До цього дійства діти вивчали колядки і ставили вертеп. У період підготовки до балу поставили і прикрасили спільно вибрану у Карпатах ялинку, кожен гурток підготував власну різдвяну страву, із презентації якої і почався Святвечір. Одразу після вечері учасники заспівали колядки на конкурсі колядок та продемонстрували підготовлені ними вертепи. Зранку під різдвяною ялинкою кожен знайшов свій подарунок. А для проведення Різдвяного балу діти вчилися танцювати вальс. Помічником у цьому їм стали фахові інструктори. Пари із хлопців і дівчат продемонстрували свої танцювальні номери, які заслужено викликали захоплення у всіх глядачів.

Упродовж відпочинку проходила гра «Таємний друг», коли діти щодня таємно робили один одному подарунки та приємні несподіванки, працювала таборова пошта і кожен міг написати листа будь-кому зі своїх товаришів. Увечері проходили вогники з веселими іграми та піснями. У вільний час діти вчилися виготовляти прикраси з паперу та розфарбовувати глиняні вироби, вивчили багато пісень. А ще учасники табору мали змогу познайомитися з українським скаутингом, адже табір проходив за скаутською методикою.

За словами президента ВБФ «Дитячий світ» Сергія Летенка, програма проведення дитячих оздоровчих таборів, яку реалізує фонд, має важливе як оздоровче, так і виховне навантаження, оскільки знайомить дітей із традиціями власного народу, що, в свою чергу, сприяє закладенню культурного фундаменту для формування особистості.

Протягом останніх трьох років у оздоровчих таборах, організованих «Дитячим світом», взяли участь понад 2 тис. дітей із 18 областей України.

Уривки з творів учасників табору:

Крячок Назар (11. років) м. Київ:
«Я вважаю, що цей табір найкращий в Україні. Я мав можливість покатататися на лижах, познайомитись із різними видами спорту та відвідати музей зброї “Арсенал” у Львові, де дізнався багато цікавого про історію створення зброї з давніх часів. Ще мені дуже сподобався похід у церкву, яка побудована без єдиного цвяха та поїздка на ексурсіоному автобусі по місту Львову».

Власова Єва (11 років) м. Путивль (Сумська обл.):
«У цьому таборі мені дуже сподобалось. Тут я знайшла багато нових друзів. Ми їздили до Львова та на гірськолижну базу “Плай”. У Львові я ходила до музею “Арсенал”, де я дізналась багато цікавого про створення давньої української зброї. Ще містом я проїхалась на Чудо-поїзді і побачила багато архітектурних пам’яток і скульптур. У Різдвяний вечір співала колядки та взяла участь в ігровій ватрі. Протягому всього часу перебування у таборі мені сподобалось грати в гру “Таємний друг”. Я дуже задоволена, що побувала в цьому таборі і в мене залишилось багато позитивних вражень від перебування в ньому».

Литвин Олексій (14 років) м.Черкаси:
«В таборі дуже добре, – коли я тут опинився, то я попав у чарівний світ пригод. Все вкрито неначе пухом, солнце грає на танцюючих сніжинках, які падають до твоїх долонь. Коли ти сідаєш в автобус, то помічаєш красу Карпатських гір. Львів чудово виглядає разом з дивовижними крамницями та затишними кав’ярнями. Ввечері у Львові яскраво запалються вуличні ліхтарі разом з новорічними гірляндами. Коли я повертався зі Львова до табору, ми грали в рольові ігри і мені це дуже сподобалось. Я хотів би поїхати до цього табору ще раз».

Артюх Дарина (10 років) м. Київ:
«Львів це дуже цікаве і старовинне місто. Мені сподобалась міська Ратуша з якої видно все місто. У Львові є багато театрів, церков, багато старовинних будинків і вузьких вуличок. На площі Ринок є крамниці з сувенірами, скульптура Нептуна і ще багато цікавого. Оперний театр мені сподобався найбільш всього тому що я дізналась багато цікавого про історію його створення і будування. Ще ми відвідали міський музей зброї “Арсенал” де я дізналась які були в різні часи види зброї, амуніції і багато чого ще. Я всім рекомендую відвідати це чудове місто під назвою Львів».

Сафронійчук Богдан (13 років) м. Черкаси:
«Я вважаю, що табір чудовий, захоплюючий, пригодницький. Тут дуже добрі люди які в лиху годину тобі допожуть і дадуть добру пораду. Мені сподобалась поїздка до міста Львова. Тут багато старовинних архітектурних споруд, будинків, Також сподобалось кататися на лижах у гірськолижному комплексі “Плай“».

Безгодков Севастьян (10 років) м. Краматорськ (Донецька обл.):
«Добре відпочив у таборі, – тут я знайшов багато друзів і подруг. Ще мені сподобалась поїздка до Львова. У Львові ми ходили на шоколадну фабрику та в сувенірну крамницю і робили багато цікавих справ. А в Карпатах я вперше навчився завдяки інструктору кататися на лижах».

Баланда Анастасія (13 років) м. Київ:
«Цей табір – справжня знахідка. Завдяки ньому ми дізналися багато цікавого, наприклад про народні традиції та звичаї. Дуже цікаво виконувати усі завдання: ходити на прогулянки та кататися на лижах. Я знайшла у цьому таборі багато друзів. З кожною поїздкою в цей табір я дивуюся цікавій розважальній програмі. У таборі я вже вдруге, але мене не припиняють дивувати нові ігри, пісні, завдання, розваги. Табір “Різдвяна подорож” – це справжнє задоволення, особливо для тієї дитини яка шукає пригоди та полябляє подорожувати».

Повернутися до розділу