Прес-центр

У таборі "Велика гра" набрали десяту зміну ("Газета по-українськи")

3 серпня в черкаському спортивно-оздоровчому таборі денного відпочинку “Велика гра” відбувся традиційний день відкритих дверей. Батьки відвідали табір та побачили, як навчаються, чим займаються їхні діти. Табір працює у Ювілейному парку Черкас із червня. Організатор — Всеукраїнський благодійний фонд “Дитячий світ”. Щотижня там безкоштовно відпочиває близько сотні дітей.

— Син сюди дуже хоче, — каже 42-річна Лариса Фітільнікова. Водить до табору 12-річного Михайла. — Дитина в нас гіперактивна, саме підлітковий вік, то справитися з ним важко. До табору був малокерований, робив, що хотів, а тепер став спокійнішим. Ми ніколи не співали патріотичних пісень, а тепер удома його не зупинити, ще й нас запрошує.

Із дітьми працює 20 вихователів.

— Увесь табір присвячений історичній тематиці, але щотижня додаємо якусь тему. Остання була мистецькою. Ходили в театр, діти розігрували постановки, до нас приходили професійні актори, проводили майстер-класи. По завершенні зміни діти влаштували концерт для батьків, — розповідає 41-річна Людмила Лозова, куратор проекту “Велика гра”. — Наступна зміна буде спортивною.

Ініціатор створення табору Валентина Жуковська, 53 роки, вважає, що його основне завдання — навчити дітей спілкуватися в колективі.

— У програму ми заклали три принципи. Для того щоб дитина гармонійно розвивалася, їй потрібно працювати, вчитися й відпочивати. Щодня дітки трудяться: прибирають територію, доглядають за створеними ними ж клумбами. Обов’язково вчаться — майстер-класи з малювання, оригамі, квілінгу, спортивні заняття. І звісно ж, відпочивають: плавають на човнах, їздять на екскурсії, дивляться фільми, грають у пластунські ігри. Найголовніше, що ці принципи діти переносять додому. Через такі заходи, як день відкритих дверей, ми зможемо залучати батьків до виховного процесу, — каже Валентина Борисівна.

Анна ЛУКАШЕВИЧ

Джерело: Gazeta.ua