Прес-центр

На День міста черкащани не лише пили та їли, а й визначалися з доленосними шляхами

Черкаси відзначили 727-у річницю. Програма святкування була, як завжди, надзвичайно насиченою, при чому не лише розважальними заходами, а й змістовними акціями. Черкаські діти під час культурно-історичного квесту пізнавали своє місто, політична та управлінська еліта на прийомі мера обговорювали актуальні проблеми Черкас, художники презентували результати черкаського пленеру, наголошуючи на першочергових проблемах культурно-мистецької сфери міста.

Цьогорічна програма заходів вирізнялася досить змістовним наповненням. Черкаси не лише їли, пили і веселилися, але й проводили інтелектуальні ігри, розмірковували над шляхом розвитку міста, піднімали проблеми та пропонували шляхи вирішення.

Нинішній прийом проходив у Палаці культури «Дружба народів», наданому місту ПАТ «Азот», а кількість людей була утричі менша за минулі роки. Крім того, під час прийому представники політичної, підприємницької еліти, громадськості досить активно обговорювали актуальні проблеми міста. Зокрема, виступаючи на правах господаря, Почесний Президент ПАТ «Азот» Валентина Жуковська говорила про необхідність завершення транспортної реформи, активне обговорення громадськості до вироблення стратегії розвитку міста та актуальні проблеми в освітній сфері. Григорій Сасько, колишній голова Черкаського міського та Придніпровського виконавчих комітетів, підтримав заклик секретаря міської ради Віктора Білоусова, відмовитися від політичних амбіцій та консолідувати зусилля влади та опозиції довкола вирішення проблем міста.

Також у ході прийому багато говорилося про стан освіти у місті та перспективи розвитку культурно-мистецької сфери. Зокрема, під час урочистої частини прийому, Валентиною Жуковською та Віктором Білоусовим було підбито підсумку відновленого черкаського пленеру. Свої відзнаки отримали 13 черкаських та 2 київських художників. Були презентовані картини, що будуть передані у фонд художнього та краєзнавчого музеїв, а також окремо подаровані Валентиною Жуковською міській та обласній владі.

Серед усієї програми святкування Дня міста вирізнялися і окремі акції, підтримані Благодійним Фондом «Дитячий світ», які не носили характер розважальних. Зокрема йдеться про дитячий чемпіонат з міні-футболу «Кубок АЗОТу» та історико-культурний квест «Черкаси – моє місто». Через ці акції пройшло більше півтисячі черкаських дітей. Переможці обох цих конкурсів були нагороджені прямо зі сцени під час святкового концерту. Показовим було те, що діти різного віку, які брали участь у квесті – надзвичайно серйозно поставилися до завдань, детально вивчаючи історію свого міста. На думку вчителів, які готували учнів до участі у культурно-історичному квесті, запропоновані організаторами завдання надзвичайно плідно розвивають у учнів логіку мислення, швидкість реакції, а головне прищеплюють їм любов до свого міста, його історії, культури та традицій.

І звісно вже традиційно Черкаси провели яскраві акції – жива скульптура, забіг дитячих візочків «Бебі-бум», змагання силачів та фестиваль ретро-музики. Цьогорічними центрами культурно-мистецького життя міста стали вже традиційно Долина троянд та відреставрована площа Дружби народів. Досить незвичним був і підсумковий святковий концерт на день міста. Окрім столичних музичних селебрітіз, на велику сцену вперше вийшла Тетяна Батуріна – молода черкаська талановита співачка з дуже непростою долею. Схоже, що шефство за незрячою дівчиною також взяла Валентина Жуковська, яка і презентувала її зі сцені громаді міста. Хочеться сподіватися, що ми стали свідками народження ще однієї яскравої черкаської зірочки.

Джерело: Прочерк